Yazılar

Boyanmış halı temizleme:

Halı Yıkama Aşamaları

Gemlikte Halı Yıkama için Tesisimize araçlarımızla gelen halılarınız şu aşamalardan geçmektedir.

Öncelikle gelen halılar  cinsine, ve leke durumuna göre ayrılarak, özel karışımlarla hazırlanan leke havuzuna atılıp en az 12 saat süreyle bekletilir. Leke havuzunda özel karışım içinde bekletilen halılardaki lekeler yumuşatıldıktan sonra yıkamaya hazırdır.

halı leke havuzu

halı leke havuzu

İkinci olarak; Leke Havuzundan çıkartılan halılar cinsine göre ayrılarak son teknoloji havuz sistemli halı yıkama makinamızda özel karışım şampuanlarımızla yıkanır. Havuz sistemli halı yıkama makinamız diğer makinaların aksine halıyı ilmik yönüne doğru yıkadığından halılar kesinlikle yıpranmamaktadır. Halıda bulunan lekelere özel karışımlı leke sökücülerle el ile müdahale edilip lekeler çıkartılır.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı Yıkama Fiyatları

Üçüncü olarak; Halı Yıkama Makinasında yıkanan halılar bol tazyikli su ile durulanarak şampuandan arındırılıp son teknoloji yüksek devirli rulo halı sıkma makinasında sıkılarak sudan ve şampuandan arındırılır halı bu makinadan %90 kuru %10 nemli çıkar.

Boyanmış halı temizleme:

Boyanmış halı temizleme:

Son olarak; Kapalı ortamda yüksek devirli hava motorlarının yarattığı doğal rüzgarlı ortamda kurumaya bırakılır. Kuruyan halılar özel nem alma cihazlarının bulunduğu nem alma odamızda nemden tamamen arındırılarak paketleme bölümüne gönderilir.