Halı ve Kilim Tamiri

Halı ve kilim tamiri

Halı ve kilimleriniz zaman içinde çeşitli nedenlerden dolayı yıpranabilir veya şekil bozuklukları oluşabilir. Bu sorunlarınızın tamamını Silay, kendi ustalarıyla ve kendi teknik imkanlarıyla çözer.

Halı ve Kilim Tamiri

Halı ve kilim tamiri

ORİJİNAL EL HALISI TAMİRİ

Çürümüş, kopmuş veya kopma aşamasına gelmiş kısım sağlam yeri bulunana kadar çözülür. Atkı telleri atılır. Aynı renk ve tonda iplikleriyle orijinal düğümleri kullanılarak yeni baştan örülür. Tıraşlama ve  pastelizasyon işlemi yapılarak yıllarca kullanabileceğiniz hale getirilir.

ORİJİNAL SAÇAK ÖRME

El halılarının her hangi bir nedenle bozulan, yıpranan saçakları orijinal iplik ve örme tekniğine bağlı kalınarak yeni baştan örülür. İsteğe bağlı olarak örülen bu saçaklara saç örgü vb. çeşitli şekiller verilebilir.

TAKMA SAÇAK

Halı ve Kilim Tamiri

Halı ve Kilim Tamiri

Makine dokuma halıların bozulan saçakları isteğe bağlı olarak yeni fabrikasyon saçak dikilerek değiştirilir.

GERDİRME

Bazı el halıları çeşitli nedenlerden dolayı kasılabilir ve bir tarafı Bir tarafından farklı hal alabilir. Buna kasma denir. Bu şekle gelmiş Halılarınız atölyemizde gerdirilerek düzeltilir.

HALI KAYNAĞI

Bazı halılar çeşitli nedenlerden dolayı yırtılabilir. Bu tarz halılara Atölyemizde kaynak tamiri yapılır.

Halı Saçak Tamiri

Halı Saçak Tamiri

Halı Saçak Tamiri

Halı ve kilimlerinize uygulanmaktadır. Bu işlem, işinde profesyonel ve bir halıyı dokuyacak kapasitedeki elemanlarımız tarafından dikkatlice ve ustalıkla yapılmaktadır. Halı saçakları zamanla yıpranmakta ve halıya eski bir görünüm kazandırmaktadır. Bu kirli görüntü halının değerini düşürmekle beraber ömrünü azaltmaktadır. Firmamız her türlü el dokuma halı ve kilimlerinizi orjinaline uygun bir şekilde tamir etmektedir. Halı tamiri,halı sacak tamiri,el halısı tamiri,halı tamiri Bursa,dokuma halı tamiri.

Overlok

Temizlenen halılar isteğe göre overlok işlemi de yapılmaktadır. Overlok yapılacak halılar renklerine uygun ipler ile çift mekik yapılır. Halıların saçak veya kenarlarında bozulmalar varsa, bundan kurtulmanın en güvenli ve sağlıklı yolu overlok yaptırmaktır. Saçaklar uygun yerlerinden kesilerek overlok yapılır.Bu işlemden sonra halılar yeni ve ilk günkü gibi bir görünüm kazanır.

İletişim

İletişim

Gelin size hem ekonomik, hem yorulmayacağınız bir hizmet sunalım. Bizi arayın ucuz ama kaliteli hizmeti yaşayın.

[whatsapp phone=”+905325517177″ blank=”true”]Chat on WhatsApp[/whatsapp]

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.