Boyanmış halı temizleme:

Boyanmış halı temizleme:

Boya dağıtmış bir el halısına mümkün olduğunca kurumadan boya düzeltme işlemi yapılmalıdır. Her hangi bir nedenle boya dağıtmış el halılarınız fabrikamızda özel kimyasallarla ve tekniklerle düzeltilir.

HALIDAN BOYA LEKELERINI ÇIKARMA KILAVUZU

Evinizin içini boyaırken, geride bıraktığınız son şey halıya boya dökülür . Ama eğer bir kaç halı lekesi gizlice gizlenirse, korkmayın, kendiniz yapmayın – bir çözüm var.

COIT’in boya lekelerini halıdan arındırma Kılavuzu ile zor noktaların üstesinden gelmenize yardımcı olacak adım adım talimatlara sahip olacaksınız. Her zaman, normalde görülemeyen halı veya döşemenin bir kısmında leke çıkarma testi yapmayı unutmayın.

HALIDAN SU BAZLI BOYA LEKELERI NASIL ÇIKARILIR:

  1. Boya lekesi hala ıslaksa , lekeyi ıslak bir kağıt havluyla lekeleyin – fırçalamayın, sadece leke sürmeyin.
  2. Boya lekesi kuru ise , sıcak su ve biraz bulaşık deterjanı kullanın. Çözeltiyi boyayı yumuşatmak için birkaç dakika bekletin.
  3. Boya yumuşatıldıktan sonra, boya lekesini kazımak için bir bıçak veya iğne kullanın. Kazıdıkça daha fazla çözüm eklemeye devam edin.
  4. Boya hala yumuşamıyorsa, boya lekesini halıdan çıkarmak için kazıma yaparken el tipi bir vapur kullanmayı düşünün.

HALIDAN LATEKS BOYA LEKELERINI ÇIKARMAK IÇIN NASIL:

  1. Mümkün olduğu kadar çok ıslak boyayı çıkarmak için leke çekin – ovalama yapmayın, ya da boyayı daha aşağıya halıya iteceksiniz.
  2. Bir çay kaşığı bulaşık deterjanıyla bir bardak ılık su karıştırın – sadece deterjanın hafif olduğundan emin olun.
  3. Boya lekesinin dışından içeri doğru çalışın, etkilenen bölgeyi hafifçe lekeley