El Halıların Temizliği

El Halısı Yıkama

 Ön temizliği yapılan halı varsa leke sökme işlemi yapılarak özel rampada
arkalı, önlü yıkanır.
 Özel küreklerle üzerindeki kaba kir, deterjan ve su atılır.
 Sıkma makinesine alınarak içindeki su ve kalan diğer tortular atılır
 Masa üstüne alınarak leke ve kir kontrolü yapılır.
 Tekrar yıkama rampasına alınarak bu kez şampuanla ayrıca yıkanır.
 Kurutma ve havalandırma işlemi tamamlanan halı ambalajlanarak teslime
hazır hale getirilir.

El Halısı Yıkama Aşamaları

 El dokuma halılar iplik ve boya yapılarından dolayı değişik şekillerde temizlenebilir. Türü ve yöresi ne olursa olsun her el halısına mutlaka yıkama öncesi boya testi yapılarak hangi şekilde yıkanacağı tespit edilir.

Türkiyede dokunan el halıları

Türkiye’de dokunan yörük, milas, yağcıbedir, antik, hereke, bünyan, ladik, hereke, develi, ipek, uşak halıların değeri dünya ülkelerinde de bilinmektedir. Firmamız bu değerli halıları usta ekipleri ile sorunsuz olarak yıkayıp temizlemektedir. Firmamız zamanla kullanıma bağlı, saçak tamiri, yırtılma, renk solması gibi halıda oluşan deformasyonları da kapalı çarsı da bulunan İranlı ustalara sorunsuz olarak tamir ettirip eski haline getirmektedir.

El dokuma halilarin yikanması

El dokuma halıların yıkanması cinslerine göre değişiklik gerektirir. Kök boyasının yıkama esnasında kusarak diğer renklere karışması mümkündür. İste bu noktada en önemli etkende yıkama ustalarının yeterli donanım ve tecrübeye sahip olmalarıdır. El dokuma halıların yıkanmasında kullanılan su, şampuan ve leke sökücüler itina ile seçilip halıya verilecek doz ayarı çok iyi ayarlanmalıdır. Biz Gemlik Temizlik firması olarak size bütün bu hizmetleri garanti vererek yapmaktayız. Değerli el dokuma halılarınızı emin ellere teslim etmenin rahatlığını yaşayın.

El Dokuması olan halılarınızı yıkıyoruz.

Uygun ödeme koşulları ve eşsiz fırsatlarla size en ekonomik fiyata profesyonel hizmet sunmakta olan
firmamız, yüksek kalitede hizmet vererek müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Halınzın en diplerine kadar işlemiş olan zararlı bakterilerden kurtulmak için uzman kişilerden yardım almanız şarttır. Çünkü son teknoloji ürünlerle yıkanıp kurulanmayan halılarınız, zararlı bakterilerden gerçek anlamda kurtulmuş olmaz. Belirli zaman aralıklarıyla fabrikalarda yıkanan halılarınızdaki değişimi ise gözlerinizle görmeniz mümkündür. Halı yıkama sektöründe çok fazla sayıda sadece para kazanma amacıyla kurulmuş ve kaliteli hizmet anlayışından uzak bir çok küçük işletme mevcuttur.

Kurulduğu günden bu yana her zaman lider olan firmamızdan hizmet almak istiyorsanız hemen telefon edin evinize kadar gelip halılarınızı hemen teslim alalım…
Halı Yıkatmak İstiyorum