Step halı yıkama

Gemlik te Halı yıkama fabrikası step halı yıkama hizmetini otomatik makinelerde antibakteriyel özel solüsyon ile detaylı yıkama yöntemiyle işinde uzman personelleri tarafından vermektedir. Fabrikamızda step halı yıkama işlemi;

Halı Yıkama Öncesi Toz alma: 

Yıkama öncesi toz alma işlemi ile halıdaki birikmiş toz, kıl vb. zararlı maddeler halıdan arındırılarak yıkamaya hazır hale getirilir.

Detaylı Antibakteriyel Özel Solüsyon ile Halı Yıkama: 

Step halılar raylı sistem otomatik makinelerde  özel antibakteriyel solüsyon ile detaylı yıkamaya tabi tutulur.

Halı Sıkma ve Kapalı Alan Halı Kurutma: 

Detaylı halı yıkama işlemi biten step halılar vakumlanarak şampuanından ve kirinden arındırıldıktan sonra rulo santrifürj halı sıkma makinesinde sıkılarak  %90 kuru %10 nemli bir biçimde tamamen kapalı alan kurutma odalarımızda uygun derecede kurutulur.
Hav Tarama: Step halılar tamamen kuruduktan sonra hav tarama işlemi yapılarak hav kırılmaları giderilir.

Kalite Kontrol ve ambalajlama: 

Halı yıkama ve kurutma işlemi biten step halılar son kontrolleri yapıldıktan sonra paketlenerek teslimata hazır hale getirilir.

Ücretsiz Servis Hizmeti: 

Halı yıkama ve kurutma işlemi bitmiş step halılar ambalajlı bir biçimde uygun olduğunuz zaman diliminde Gemlik içine ücretsiz servis araçlarımız ile kapınızda teslimatı yapılmaktadır.


Step halılar; kullanılan ipliklerin yapıları ve dokuma tekniğinin farklılığından dolayı oldukça hassas halılardır. İşinde uzman olmayan kişiler tarafından step halıların yıkanılmaya çalışılması telafisi mümkün olmayan bozulmalara ve hasarlara neden olabilir. fabrikamızda step halıların tüm koleksiyon modelleri işinde profesyonel ustalarca garantili bir biçimde yıkanmaktadır.