Yün Yorgan Yıkama

Yün Yorgan Yıkama

Yorganların lekelerinin ve kirlerinin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o kadar önemlidir.  Ancak yorgan temizleme işlemi halı yıkama işlemi gibi yapılmamaktadır.

Yün yorganların temizlenmesi diğer elyaf tarzı yorganlardan çok farklıdır.

Elyaf tarzı yorganları makinelerde yıkayabilirsiniz, fakat yün yorganlar makinelerde ıslak sıcak yıkama ve kimyasallara maruz kaldığında mutlaka çekme yapacak ve bozulmalar, sarı sarı lekeler dışa vuracaktır. Yorganların temizleme işlemine başlamadan önçe varsa çıkarılması zor lekeler için uygulama yapılır. Renk verme problemi varsa ayrıştırıcı kullanılır. Daha sonra kuru temizleme işlemi yapılır. Yıkanan yorganların kurutulması çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünku yorganların kurutulması aldatıcı olabilir. Elyaf da olsa yün de olsa çok az bir nem bile kalsa mutlaka problem olacaktır.

Yorgan Yıkama

Yorganların lekeleri ile kirlerinin temizlenmesi ne kadar önemli ise bakteriyel temizliklerinin yapılması da o kadar önemli bir faktördür. Halı yıkama fabrikaları bizim gibi yorgan yıkama hizmetini de vermektedirler.

Yorganların yıkanıp, temizleme işlemine başlamadan önce bir kaç işleme tabi tutulur. Yorgan üzerinde varsa çıkarılması zor lekeler için uygulama yapılır. Renk verme problemi varsa ayrıştırıcı kullanılmaktadır. Yorgan yıkama işleminden sonra kuru temizleme işlemi yapılır. Yıkanan yorganların kurutulması çok özen ve dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Çünkü yorganların kurutulması aldatıcı olabilir.

Yorgan yıkama,temizleme hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bizi hiç çekinmeden arayın teknik elemanlarımız sizlere yardımcı olacak ve gerekli tüm bilgileri verecektir.